Prawo drogowe

Adwokat Michał Skwarzyński i Adwokat Anna Tunia zajmują się naukowo i praktycznie prawem drogowym. Dotyczy to zarówno przestępstw i wykroczeń drogowych, jak również kwestia odszkodowań komunikacyjnych, czy sprawami administracyjnymi – np. zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Kwestie spraw karnych czy cywilnych są omówione w zakładkach dotyczących tych rodzajów postępowań – tam należy szukać interesujących Klienta informacji. W tym miejscu – na konkretnych podstronach w menu zawarte są informację dotyczące mierników prędkości i zatrzymania praw jazdy. 

Jako przykład skuteczności adwokata Michała Skwarzyńskiego można podać sprawę określaną, jako „najszybsza sprawa w Polsce”, która trwała 20 sekund, a dotyczyła 6 rzekomych wykroczeń osoby, która chciała zatrzymać sprawcę kolizji, którego jazda świadczyła o prowadzeniu samochodu po alkoholu.

W piśmie przygotowawczym adwokata złożonym przed terminem sprawy Sądowi, wskazano skuteczną argumentację (wystarczyły dwa akapity), która pozwoliła uniknąć absurdalnego skazania Klienta i utraty przez niego prawa jazdy za punkty. 

Sprawa ta była relacjonowana przez wiele mediów:

Materiał do Wydarzeń i Polsat News; kolejny inny materiał do Wydarzeń z dnia 3 grudnia 2019 r. (materiał od 4:28); artykuł w Gazecie Wyborczejartykuł w Interii.