Media o Nas

Angażowanie się w sprawy społeczne, zajmowanie się przez adwokatów Kancelarii głośnymi sprawami, duże doświadczenie i wiedza ekspercka, skutkuje zainteresowaniem mediów.

Dotyczy to z jednej strony działalności społecznej, w tym pro bono, a z drugiej spraw, w których występowali nasi prawnicy. Ponadto nasi adwokaci występują często w mediach w roli ekspertów, komentując bieżące problemy dotyczące stosowania prawa i przestrzegania praw człowieka.

Jedną z pierwszych warstw działalności pro bono adwokatów w Kancelarii było zaangażowanie się w reprezentowanie osób represjonowanych w czasach komunistycznych.

Innym przejawem działalności społecznej jest przeciwdziałanie łamaniu praw człowieka w różnych procedurach. Dotyczy to zwłaszcza spraw o przekroczenie prędkości, nadużywania władzy czy represji wobec działaczy społecznych i organizacji pozarządowych. Jako przykład tych ostatnich można wskazać sprawę Pana Emila Rauznanego łowcy fotoradarów i mandatówczy też Pana Patryka Tomaszewskiego działacza społecznego z Kościana. Michał Skwarzyński reprezentował, jako adwokat Emila Rau i Patryka Tomaszewskiego. Adwokat Michał Skwarzyński pomaga także organizacjom pozarządowym np. Stowarzyszeniu Prawo na Drodze.

Innym przykładem łamania standardów prawa do obrony są sprawy o wykroczenia drogowe z miernikami prędkości.

Adwokat Michał Skwarzyński występuje często jako ekspert w różnych programach informacyjnych czy interwencyjnych, a wypowiedzi dotyczą zarówno praktyki adwokackiej jak i naukowej.

Media szeroko komentowały sprawę w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce dotyczącą Ultralyte. Sąd ten uznał za zasadne zarzuty adwokata i potwierdził niedopuszczalne praktyki dotyczące ignorowania tzw. efektu ślizgania. Sąd Okręgowy wprost uznał, że urządzenie Ultralyte nie powinno być stosowane. Tutaj zamieszczono wyrok SO. Jest on także dostępny na stronie Sądu Okręgowego w Ostrołęce – link. W sprawie tej zaangażowane było Stowarzyszenie Prawo na Drodze, które słusznie podkreśliło, że sąd zdyskredytował to urządzenie, a problem był przedmiotem publikacji m.in. w Rzeczpospolitej, WP, Interii, szerzej zobacz:https://www.rp.pl/Prawo-drogowe/311059943-Sad-policyjny-pomiar-predkosci-musi-byc-zindywidualizowany.html;https://www.motofakty.pl/artykul/pomiar-predkosci-policyjny-radar-niezgodny-z-prawem.html;https://www.fakt.pl/pieniadze/motoryzacja/policyjne-radary-falszuja-wyniki-druzgocacy-wyrok-sadu/hvsk4ef;http://m.auto-swiat.pl/wiadomosci,ken92v https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-policyjne-lasery-do-smietnika-jest-kolejny-wyrok-sadu,nId,2654500.