Obsługa prawna, obsługa Prawno-Księgowa

Kancelaria Adwokacka oferuje również usługi obsługi prawnej i wyjątkowej na rynku obsługi prawno-księgowej.

Obsługa prawna polega na stałej opłacie miesięcznej dla adwokata i zależnie od wariantu może obejmować prowadzenie spraw sądowych w związku z prowadzoną działalnością, np. o zapłatę faktur, sprawy kierowane przeciwko obsługiwanemu przedsiębiorcy, sprawy pracownicze, sprawy odszkodowawcze, inne sprawy sądowe, jakie zleca obsługiwany przedsiębiorca. Ponadto obsługa może zawierać asystę prawną w negocjacji i kontroli umów, reprezentację w urzędach itd. Zakres obsługi jest negocjowany z przedsiębiorcą i dostosowywany do jego potrzeb.

Kancelaria oferuje również tzw. obsługę prawno-księgową. Jest ona świadczona wspólnie z doświadczoną księgową i składa się z dwóch komponentów: księgowości realizowanej przez księgową oraz obsługi prawnej realizowanej przez adwokata. Nie jest to obsługa doradztwa podatkowego, bowiem w większości firm ma ona marginalne znaczenie. Usługa polega na zapewnieniu wyłącznie koniecznych komponentów konkretnym przedsiębiorstwie. Zaletą takiego rozwiązania jest dostosowanie obsługi do klienta. Współpraca z dobrym księgowym pozwala wychwycić problemy w działaniu danego przedsiębiorstwa i im przeciwdziałać. Niestety księgowość i obsługa prawna to często dwa odrębne byty w firmie, co w istocie jest dla niej szkodliwe. W ramach tej obsługi klient zyskuje pewność, że sprawy księgowe zrobi profesjonalista, a w razie problemów z urzędami gotowy do działania jest adwokat. Połączenie tych usług pozwala zoptymalizować koszty. Obsługa oczywiście zawiera także pomoc w zakresie doradztwa podatkowego, która jest efektywna i dostosowana do przedsiębiorstwa i praktyki lokalnych urzędów skarbowych, a nie jest pomocą teoretyczną generującą natychmiastowe kontrole. Różne typy działalności wymagają różnych komponentów. Jedna firma będzie miała problem z płatnościami i będzie wymagać kierowania spraw do sądu, inna będzie miała problemy z ubezpieczycielami, np. dostawa towarów, jeszcze inna z uwagi na przedmiot działalności jest narażona na dużą ilość kontroli urzędniczych itd. Mnogość sytuacji wymaga indywidualnego podejścia w każdym przypadku, każdego klienta.

Adwokat Michał Skwarzyński ma bogate doświadczenie dotyczące obsług prawnych, dotyczy ono zarówno obsług małych firm, tzw. jednoosobowych działalności gospodarczych, większych podmiotów, jednostek samorządu terytorialnego, do spółek prawa handlowego, w tym kapitałowych włącznie. 

Adwokat Michał Skwarzyński wraz z dobrą księgową prowadzi także obsługę księgową przedsiębiorstw i doświadczenie wskazuje, że jest to optymalny sposób prowadzenia obsługi każdej firmy.